utorok 25. júna 2013

Ako si vybrať správne plavky

Leto je už tu a väčšina z vás sa možno chystá niekam na dovolenku k moru alebo len tak na kupko. Jednou z nevyhnutných vecí, bez ktorých sa v lete nezaobídeme, sú určite plavky. Ich nakupovanie môže byť občas stresujúce a často sa končí nie práve najšťastnejším výberom. Vaša postava má hlavné slovo v tom, čo na seba, nie len pri kúpe oblečenia, ale aj pri výbere samotných plaviek. V dnešnom príspevku vám priblížim zopár tipov, ktorými by ste sa pri ich kúpe mali riadiť.

(http://www.bellanaija.com/2012/07/25/zinkatas-styling-adventures-fashion-for-the-not-so-skinny-minnie/body-shapes-sketch-for-blog/)
V prvom rade si musíte uvedomiť, aký typ postavy máte, pretože každá z nás je jedinečná a nie všetky môžeme vyzerať ako supermodelky alebo záchranárky zo seriálu Baywatch. Zistiť, aký typ ste, je v podstate veľmi jednoduché. Stačí si zmerať boky v najširšom bode, pás v najmenšom a poprsie v najplnšom. Typov postáv by sme mohli definovať viacero, no tie najzákladnejšie štyri sú:
  • postava tvaru jablka – ak je pás výrazne širší ako boky a rovnaký alebo takmer rovnaký ako poprsie
  • postava tvaru hrušky – ak sú boky výrazne širšie než pás a prsia
  • postava tvaru presýpacích hodín – ak sú prsia a boky zhruba rovnakej šírky, ale pás je výrazne menší
  • obdĺžniková postava – ak ste veľmi chudá a štíhla, bez výrazného rozdielu v páse poprsí a bokoch

Jablko
Pri postave tohto typu budete určite chcieť docieliť, aby vaše bruško vyzeralo opticky menšie. Pri výbere dizajnu, dbajte na vzory, vďaka ktorým bude vaše bruško pôsobiť menšie a plochejšie. Tak napríklad pásiky pozdĺž bokov odlákajú pozornosť od problémovej brušnej časti. Samozrejme, že najlepším výberom pri tomto type sú jednodielne plavky, napríklad s riasením po stranách, čo vás doslova sťahuje v páse a tým vyzeráte užšie. Ak sa však predsa len rozhodnete pre dvojdielne plavky, vyberajte také, ktoré sú širšie v hornej aj spodnej časti, čo poskytuje oporu.


Hruška
V tomto prípade chcete docieliť, aby vaša spodná polovica tela vyzerala opticky menšie a bola vyvážená s vrchnou polovicou. Vyvarujte sa plavkám, ktorých trojuholníky vrchného dielu sú veľmi malé, pretože to ešte viac pritiahne pozornosť k spodnej časti. Čo sa týka dizajnu, zamerajte sa na plavky, ktorých vrchný diel bude vzorovaný, čím bude poprsie vyzerať väčšie a tým bude opticky vyvažovať vašu spodnú polovicu tela. Dobrou voľbou budú plavky s horizontálnym pruhovaním a vrchný diel s vrúbkovaným výstrihom v tvare V, čím bude vaše poprsie vyzerať plnšie. Ak sa rozhodnete pre plavky, ktorých spodný diel je šortkový, tu sa vyhýbajte výrazným farbám, pričom najlepšou farebnou voľbou bude samozrejme čierna. Určite každá z nás pozná tankini, ktoré sa perfektne hodia tomuto typu postavy, pretože opticky predĺžia váš trup.


Presýpacie hodiny
Pri tejto postave nie je potreba vyvažovať žiadnu z častí tela, preto si môžete dovoliť jednodielne plavky v jednej farbe ako aj hlboký výstrih, ktorý krásne zvýrazní vaše poprsie a zároveň poskytuje v tomto prípade oporu, čo by pri iných typoch nebolo možné. Avšak nutné je vyhnúť sa šortkovým plavkám, kvôli čomu by ste mohli v spodnej časti vyzerať príliš hranato. Volániky sú povolené, avšak treba dbať na to, aby boli vyvážené, čiže by mali byť vo vrchnej ako aj v spodnej časti. Vzory vyberajte obozretne, vhodnejšie je niečo menšie a jednoduchšie, ako sú napríklad bodky.


Obdĺžniková postava
Ak máte postavu veľmi rovnú, doslova športovú, vyvarovať by ste sa mali plavkám bez ramienok. Takéto plavky sú síce vhodné pre menšie poprsie, avšak s týmito proporciami, by sa len zdôraznila vaša chlapčenská postava. Poobzerajte sa po ženských vzoroch, či farbách. V tomto prípade by som volila jasné letné farby, ako ružová, zo vzorov by som siahla napríklad po kvetovaných plavkách. Veľmi dobré sú volániky a strapce. Skúste plavky s pruhmi šikmo posadenými, čo vyvolá ilúziu kriviek.


Výber vrchného dielu na základe poprsia:
Ak máte problém s malým poprsím, určite si hľadajte plavky, ktoré majú buď vypchávky alebo nejakú výstuž, poprípade plavky s volánikmi, ktoré vytvoria optický klam a prsia tak vyzerajú plnšie. Veľmi dobré sú aj plavky s nastaviteľnými ramienkami. Avšak veľmi vhodné sú v tomto prípade aj plavky bez ramienok.
Ak je váš problém opačný a teda máte prsia väčšie, mali by ste sa vyvarovať podprsenkám bez kostíc, pretože tie poskytujú dôležitú oporu vaším prsiam. Vhodné sú tiež také, ktoré majú širší obvodový materiál a taktiež tie, ktoré sa viažu ku krku, pretože poskytujú viac opory a viete si sami regulovať, ako tesne by mali byť utiahnuté a udržujú prsia pekne na mieste. Bezramienkové plavky by som neodporúčala, pretože neposkytujú toľko opory a kľudne by sa mohlo stať, že sa vám zošmiknú.

V dnešnej dobe máte na výber z neuveriteľného množstva druhov, farieb, tvarov a je skvelé, že sa nezabúda napríklad ani na tehuľky.

XO, Nicka

Obrázky dostupné na polyvore.com a pinterest.com.


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára