štvrtok 13. septembra 2012

Domáca pleťová maska

Zdá sa vám, že je vaša pleť suchá alebo príliš mastná? Je plná čiernych bodiek? Chceli by ste mať pleť takmer bezchybnú? Naše drogérie sú plné produktov, ktoré sľubujú možné aj nemožné a mnohé ženy zanedbávajú svoju pleť často krát aj preto, že sú tieto produkty príliš drahé. Preto vám ponúkam niekoľko domácich receptov ako si vyrobiť svoju vlastnú pleťovú masku, ktorá je pomerne lacná. Na jej výrobu postačí zopár veci, ktoré určite nájdete aj vo vašej kuchyni.( http://www.spavoutique.com/2010/01/my-favorite-spa-facial-masks/)


Vajíčková maskaTáto maska je super, pretože z jediného vajíčka možno pripraviť hneď dva druhy masiek. Vajíčko opatrne rozbijeme, aby v ňom neostali škrupinky a potom jemne oddelíme žĺtok od bielka. Žĺtok je vhodný na suchú a bielko na mastnú pleť.
Žĺtok pekne rukou alebo lyžicou rozmiešame a natrieme na pleť. Je to super ľahká, hydratačná a vyživujúca maska, ktorú je dobré používať predovšetkým v zimných mesiacoch, keď sa pleť vysušuje najviac.
Bielko vymiešame s trochou citrónovej šťavy a kvapkou olivového oleja. Vytvoríme tak penovú nadýchanú masku, ktorá veľmi pekne sťahuje póry. Stačí ju len natrieť, nechať vyschnúť dokiaľ nestvrdne a potom zmyť.

Jogurtovo – medová maska

Táto maska je vhodná pre suchú ako aj problematickú pleť. Na prípravu potrebujete asi dve až tri lyžice bieleho jogurtu a zhruba jednu čajovú lyžičku medu. Ingrediencie zmiešame a aplikujeme na tvár. Jogurt vďaka kyseline mliečnej pokožku zjemňuje, zatiaľ čo med má veľmi dobré antibakteriálne účinky. Však sú veľmi jednoduché? :) 
Prajem veľa zábavy 
XO, Nicka 


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára