streda 11. marca 2015

|Francúzska prírodná kozmetika z eshopu Franca - prvé dojmy|

Ahojte zlatíčka,
ako ste na tom s prírodnou kozmetikou? Máte s ňou nejaké skúsenosti? Používate ju a preferujete pred klasickou? Ja osobne nie som typ, ktorý by vyhľadával len podobný druh kozmetiky a rada vyskúšam čokoľvek. Snažím sa však pozerať na to, čo daná kozmetika obsahuje a už ako tak viem, čo robí mojej pleti dobre a čomu sa vyhnúť. Keď mi bola ponúknutá spolupráca z nového eshopu franca.sk, trochu som váhala, no nakoniec som sa rozhodla pre vyskúšanie. Franca ponúka prírodnú kozmetiku, ktorej produkty pochádzajú z južného Francúzska, konkrétne z dvoch lokalít a to Cote d´Azur a Provence. Na eshope nájdete široký sortiment hygienickej a ošetrujúcej kozmetiky, počnúc mydlami, šampónmi, sprchovými gélmi, krémami, parfémami a ďalšími zaujímavými produktmi, ktoré vás na prvý pohľad zaujmú nádhernými vintage obalmi.

Keďže má eshop základňu v Košiciach, bola som pozvaná pozrieť si jeho celý sortiment produktov a mala som tak možnosť vidieť všetky tie krásne vecičky na vlastné oči a ovoňať si ich. Vôňa je pre mňa v kozmetike veľmi dôležitá, pretože ak mi niečo nevonia, len ťažko to budem používať. Vône týchto produktov boli neskutočné. Pre mňa trochu netypické, keďže Francúzi majú veľmi svojské vône, no aj napriek tomu veľmi pekné a myslím si, že si tu nájde každý to svoje. Kozmetika sa vyznačuje tým, že neobsahuje žiadne parabény a je zložená z esenciálnych olejov najrôznejších rastlín, ako sú napríklad ruže, olivy, levanduľa, jazmín, vanilka, mandle a mnohé ďalšie. Takže si určite viete predstaviť, ako krásne tam voňalo. 


Snažila som sa povoňať všetko, no bolo toho strašne veľa, takže vám prezradím, čo ma upútalo najviac aspoň z toho, čo si pamätám. Z argánových mydiel to bol pomarančový kvet, peelingová ruža a zelený čaj. Tie voňali neskutočne. Z tekutých mydiel, ktoré majú mimochodom krásne balenie sa mi páčili skoro všetky, no najúžasnejšie voňal grapefruit, zelený čaj a argán. Ďalej zo sprchových gélov značky Marseillais mimóza, aloe vera, pomaranč&grapefruit, akácia, marhuľa&lieskový oriešok. A to boli produkty len na základe ovoňania, bez toho, aby som ich vyskúšala. Určite by sa našlo aj kopec ďalších.
Taktiež som si mohla vybrať produkty na vyskúšanie a po dlhšej úvahe som sa rozhodla pre toaletnú vodu a mydlo.


Mydlo, ktoré najviac upútalo moje zmysli sa volá Verveine a jeho výrobcom je Chemins du Soin. Je to verbenové mydlo vyrobené na báze slnečnicového oleja. Má antibakteriálne, protizápalové, upokojujúce a zvláčňujúce účinky. Zanecháva pleť krásne hydratovanú, vláčnu a pružnú.
Toto mydielko vonia neskutočne, je veľmi svieže a zároveň korenisté. Ak by mala byť vôňa, ktorá by mi evokovala Francúzsko, aj napriek tomu, že som tam nikdy nebola, tak by to bola práve táto. Má v sebe niečo starodávne a zároveň dnešné, niečo sofistikované a tak trochu hriešne.
Kúpite tu za cenu 3,40€.


Druhým produktom je toaletná voda od výrobcu J.R. Parfums. Parfémy Honoré Payan majú viac ako 150 ročnú tradíciu. Franca ponúka na výber z viac ako 15 druhov vôní a mňa najviac zaujala v preklade Múza, ktorej základom sú orchidea, konvalinka a škorica. Zo všetkých ponúkaných vôní je najsviežejšia, príjemne kvetinková, no vďaka škorici má aj mierne sladký podtón. Výdrž bola na môj vkus trochu slabá. Možno to súvisí s mojim pH pokožky alebo s tým, že ide o prírodnú vôňu a je aj dosť možné, že druhy, ktoré boli výrazne silnejšie, ako napríklad Provence či Printemps vydržia na tele omnoho dlhšie.
Má nádherné balenie s obsahom 50ml, ktoré sa perfektne hodí do kabelky.
Kúpite tu za 15€.


Takže ak vás podobné veci zaujímajú, vrelo odporúčam navštíviť stránku franca.sk


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára