piatok 6. marca 2015

|Movie Tips #6|

Želám vám krásne piatkové ránko,
naposledy som príspevok o filmových tipoch robila ešte v januári a medzičasom som videla zopár noviniek, ktoré stojí za to spomenúť. Takže poďme na to ;)


Fifty Shades of Grey (Päťdesiat odtieňov sivej)

Dlho očakávané filmové spracovanie knihy s rovnomerným názvom. Kniha sa mi veľmi páčila, preto som sa tešila aj na film. Mal obrovské ohlasy, no bohužiaľ, ja som sa zaradila do tej druhej kategórie. Sklamal ma na celej čiare a to sa nepovažujem za náročného diváka. Hneď vám aj poviem svoje dôvody. Za prvé, už preklad názvu samotnej knihy a aj filmu je celý zlý, čo budí úplne iný dojem, akoby malo. Za druhé, výber hercov sa mi absolútne nepáčil. Hlavného hrdinu autorka opisovala ako prudko nádherného, sexom a kontrolou posadnutého chlapa, ktorý napochoduje do herne v nebezpečne nízko padnúcich rifliach, no filmová realita bola na môj vkus nudná a mdlá, a scéna stratila svoje čaro Ako neberte to zle, herec nebol škaredý, to nie, len sa sem podľa mňa proste nehodil. Okrem toho mi vadil jeho "americký" prízvuk, keďže v skutočnosti je angličan. A čo sex, ktorého bolo v knihe na každej stránke toľko, že ste sa vkuse škerili a pýrili a preto jej čítanie v MHDčke nepripadalo do úvahy? Ďalší protiklad oproti filmu. Ja viem, čítala som všade, že keď chcete porno, tak ho máte pozerať doma, ale veď predsa to bola celá podstata knihy, no nie? Na záver boli už len takým malým klinčekom do rakvy titulky, s ktorými autori filmu síce nemajú nič spoločné, ale dojem mi to skazilo a stále som sa nad tým zamýšľala. Takže suma sumárum, očakávania boli veľké a sklamania ešte väčšie. Na dvojku už teda peniaze nevyhodím!


Serena 
Film v hlavnej úlohe s Jennifer Lawrence a Bradley Cooperom, opisuje príbeh mladého podnikateľa obchodujúceho s drevom, ktorý bojuje s finančnými problémami. Na ceste v snahe o vyriešenie týchto problémov stretne mladú dedičku, s ktorou sa ožení a privedie si ju so sebou domov, aby tak mohli začať spoločný život. Serena je krásna žena, ktorá to v živote nemala ľahké, ako dieťa prišla o rodinu pri požiari, ktorý jedná prežila. Nečítala som knihu, takže vám neviem povedať, čo je lepšie. Na internete nemá film veľa pozitívnych recenzií, no mne sa veľmi páčil aj napriek tomu, že je označovaný za nudný a jednotvárny. Mne tak nepripadal. Podľa mňa stojí za to pozrieť si ho a urobiť si naň vlastný názor.


Jupiter Ascending (Jupiter na vzostupe)
Film na spôsob scifi popolušky. Avšak nie v zmysle "stratila dievčina črievičku, kočiar sa zmenil na tekvicu". Mladá a krásna chudobná upratovačka (Mila Kunis) zistí, že je reinkarnovanou aristokratkou z ďalekej planéty, ktorej patrí asi polovica vesmíru vrátane Zeme. No nebolo by to super? Heh. Potom príde Chaning Tatuum, ako rozkošný blonďavý "elf" (mal by to byť geneticky upravený lovec, skrížený tuším s vlkom), ktorý ju samozrejme zachráni pred všetkým zlým. Nebolo to nič závratné, ale na pohodový večer to stačilo. A páčil sa mi oveľa viac ako ten prvý.


Love, Rosie (S láskou Rosie)
Príbeh dvoch kamarátov z detstva (Lily Collins, a Sam Claflin), ktorý tajne cítia jeden k druhému niečo viac, no vždy sa im do cesty pripletie niečo/niekto, čo/kto im to prekazí. Veľmi sa mi páčilo herecké obsadenie, pôsobili veľmi roztomilo a bolo to celé pekne spracované. Je to typ filmu, ktorý si vždy veľmi rada pozriem.


Interstellar
Tak tento film mi zobral polku života. Strašne natiahnutý, nudný a v konečnom dôsledku neviete, ako to s hlavnými hrdinami vlastne dopadne. Mal vyše dvoch hodín a pri jeho pozeraní som mala teploty, takže to boli o to väčšie muky. Dej v skratke: Ľudská rasa je na pokraji vyhynutia a preto sa skupina vedcov snaží nájsť pre tých, ktorý ešte ostali, nový domov na inej planéte. No ešte že som na to nebola v kine, lebo mi ma asi kleplo :D


Gone Girl (Stratené dievča)
Tak toto bol jeden z tých lepších filmov, ktoré som v poslednej dobe videla. Zo začiatku to trochu "vázlo", no potom sa to rozbehlo a nestačila som sa diviť. Ben Affleck po návrate domov zistí, že jeho manželka (Rosamund Pike) je nezvestná. V dome sú zjavné známky zápasu a tak privolá políciu, ktorá objaví aj ďalšie dôkazy, ktoré naznačujú únos. Alebo žeby nie? Ha, to budete musieť zistiť sami. Určite si raz prečítam aj knihu, ktorá je vraj ešte lepšia.


Theory of Everything (Teória všetkého)
No a na záver si dáme jednu topku. Perfektný biografický príbeh jedného z najväčších mozgov, aký kedy žil a stále žije, Stephena Hawkinga. Opisuje jeho mladé roky na univerzite, zoznámenie sa s prvou manželkou (Felicity Jones) a moment, keď sa o svojej chorobe dozvedel po prvý krát, ako aj to, ako sa s tým všetkým vyrovnával. Veľmi inšpiratívne a obdivuhodné, čím všetkým si musel prejsť a predsa len to nikdy nevzdal a bojoval, aby sa dostal tam kde je. Bravúrny bol aj výkon Eddieho Redmayna, čo sa odrazilo aj na tom, že vyhral Oskara, ktorého si fakt zaslúžil.


Tak a to by bolo na dnes všetko. Budem snažiť niečo si znova napozerať a za pár týždňov snáď opäť prídem s podobným príspevkom, takže sa máte na čo tešiť.
Máte tiež pre mňa nejaký dobrý filmový tip?
Prajem vám krásny víkend


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára