streda 25. marca 2015

|Sally Hansen Instant Cuticule Remover Review|

Dobré ránko prajem spachtoškovia,
dnešný príspevok bude tak trochu o nechtoch. Ako viete, nechty si lakujem pomerne dosť často a čo ma vždy strašne hnevalo bola nechtová kožička, ktorú bolo potrebné zatláčať a nie vždy to šlo a často to ani nevyzeralo pekne. Potom som však v jednej knižke o nechtoch uvidela tento Instant Cuticule Remover (odstraňovač nechtovej kožičky) od Sally Hansen. Ako to teda funguje a či teda vôbec? Ak vás to zaujalo, čítajte ďalej ;)


Už od detstva mi bolo vtĺkané do hlavy, že nechtová kutikula sa nestrihá, ale iba zatláča. Túto techniku teda praktizujem už niekoľko rokov, no vždy to šlo veľmi ťažko, hlavne čo sa týka prebytočnej kožičky, ktorá je akoby prirastená k nechtu (na obrázku oblasť lunuly). Tú sa mi nikdy nedarilo zatlačiť a miestami sa len rozstrapkala, kvôli čomu nalakovanie nie vždy vyzeralo pekne. 


Tento odstraňovač nechtovej kutikuly od Sally Hansen funguje takmer okamžite. Pre ľahšie zatlačenie kožičky smerom k lôžku stačí 15 seknúnd, ak však potrebujete odstrániť aj tú prebytočnú tenkú prirastenú kožičku na lunule, ľahšie to ide asi po 1 minúte. Pre zatláčanie vám odporúčam zaobstarať si pomarančové drievko, ktoré nie je ani veľmi tvrdé, ale ani úplne mäkké a ktorým šetrne kožičku zatlačíte bez toho, aby ste sa poranili.


Čo je pri použití produktu dôležité vedieť, že ho netreba nechávať pôsobiť viac ako 1 minútu a zbytky je potrebné okamžite umyť mydlom a vodou. Taktiež sa treba vyvarovať použitiu viac ako 2x do týždňa a použitiu na poškodenú alebo citlivú pokožku.


Má praktický sosáčikovitý aplikátor, ktorým nanesiete malé množstvo produktu po celej dĺžke kutikuly jednoducho a rýchlo.
Tekutá konzistencia produktu po uplynutí doby pôsobenia trochu zgélovitie a rozpustí tak prebytočnú kožičku. Jeho vôňa mi pripomína trochu niečo ovocné.
V zložení obsahuje kamilku a aloe vera, ktoré pokožku upokojujú a zjemňujú.
Obsah balenia je 29,5 ml a cenu si už presne nepamätám, no stál okolo 7 eur. Stačí ho len veľmi málo, takže vám toto balenie vydrží fakt dlho.

Celkové zloženie:
AQUA/WATER/EAU, POTASSIUM HYDROXIDE, BUTYLENE GLYCOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TETRASODIUM EDTA, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZINATE, CAMELLIA OLEIFERA LEAF EXTRACT, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, CITRIC ACID


Ja osobne si tento produkt neviem vynachváliť. Je to super vecička, vďaka ktorej moja manikúra vyzerá omnoho krajšie. Tento spôsob je naozaj účinný a predovšetkým veľmi rýchly, hlavne ak sa vám nechce ruky namáčať vo vode a čakať kým sa kožička trochu rozmočí. Niekedy ide zatlačenie kožičky na lunule trochu ťažšie, ale bez odstraňovača to nejde vôbec, takže je to veľký pokrok.
Ak si teda neviete rady s nechtovou kutikulou, vrelo odporúčam vyskúšať ;)

A čo vy? Poznáte?
Používate? Máte na zatláčanie kožičky iný trik?


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára