pondelok 7. septembra 2015

|Nyx Soft Matte Lip Cream Review|

Zdravím vás zlatíčka,
rozmýšľam nad tým, aké zmysluplné intro by som sem napísala, no napadajú ma len samé hlúposti a vety, ktoré ani mne samej nedávajú zmysel. Asi to bude tým, že tento príspevok píšem v predstihu, v sobotu o polnoci, kedy mi už moja myseľ dáva jasne najavo, že čo je veľa toho je dosť. 
A tak sa teda presuniem rovno k dnešnej recenzii. Tá bude venovaná opäť raz produktu na pery, tekutému, matnému rúžu NYX.


Značka NYX patrí v Amerike k jedným z najlacnejších a najdostupnejších značiek, kým u nás ju okrem internetu nezoženiete. Ja osobne som sa k nej dostala len v Prahe a v Budapešti a tu je skôr prezentovaná o niečo drahšie. Hoci som zatiaľ mala tú česť len s dvoma produktami (recenzia na butter gloss tu), som s nimi naozaj veľmi spokojná.


Soft Matte Lip Cream je tekutý rúž s matným finišom v odtieni Morocco, čo je žiarivá červená s nádychom koralovej. Táto farba ma upútala okamžite, ako som ju videla v stojane. Veď by aj nie, bola naozaj výrazná a doslova až svietila. 
Rúž vás hneď po otvorení upúta vanilkovo-karamelovou vôňou, čo je dosť nezvyčajné, pretože väčšina matných rúžov divne zapácha. No tento nie, čo je naozaj potešujúce zistenie.


Na aplikáciu slúži štandardný penový aplikátor, ktorým sa však rúž nanáša naozaj dobre a ešte ani raz som nemusela použiť štetec, čo ma dosť prekvapilo. Dokážete ho ním naniesť vo veľmi precíznych líniach a ak sa aj náhodou pomýlite, ide to palcom rýchlo dole, pretože tento rúž neschne tak rýchlo, ako napríklad iní značky.
Má veľmi ľahkú, zamatovú textúru, ktorá na perách nepôsobí hrubo a prehnane, práve naopak, veľmi prirodzene a nositeľne a to aj napriek jeho excentrickej farbe.
Ak by som ho mala porovnať so Sephorou (recenzia) alebo Bourjois (recenzia), rozhodne nie je v prvej vrstve tak krycí ako tieto dva, no dá sa po zaschnutí krásne vrstviť.


Jeho výdrž ma však veľmi prekvapila. Pri pití a jedení je sem tam nutné ho doupraviť v kútikoch, no inak vydrží neskutočne dlho.
Samozrejme, keďže ide o matnú formulu, po istom čase budete pociťovať mierne pnutie a vysušenie pier. V tom prípade odporúčam naniesť malé množstvo balzamu na vrch, čo by malo pomôcť.
Okrem toho, aby vám vydržal dlhšie, určite si nenatierajte pery balzamom pred jeho aplikáciou. Inak vám na perách nevydrží dlho a bude sa rozmazávať. Jeho formula potrebuje čisté, suché plátno.


Ako môžete vidieť na obrázku, rúž má naozaj zaujímavú, krikľavú farbu, ktorá púta pozornosť všade kam sa pohnete. Ja osobne ju milujem a cítim sa v nej neskutočne pohodlne, pretože viem, že sedí môjmu tónu pleti perfektne. Myslím, že môžem o nej hovoriť, ako o tej pravej červenej pre mňa.


A čo myslíte vy?
Ako sa vám táto farbička páči?
Šli by ste do niečoho tak výrazného?


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára