štvrtok 18. októbra 2012

Prečo je čistenie štetcov dôležité?


Každá z nás má určite svoje návyky, čo sa týka líčenia, ale na čo často krát zabúdame, je čistenie svojho dôležitého náradia. Tak ako umelec musí čistiť svoje štetce, aby do nového diela nezaniesol nečistoty a neželané farby, tak aj my musíme dbať na svoju pleť. Často sme lenivé a povieme si, veď to spravím zajtra a takto to odkladáme deň za dňom, no treba si uvedomiť, že nečistenie štetcov sa rovná neumývaniu tváre. Správna starostlivosť zabráni nie len tomu, aby sa vaše štetce ničili, ale aj, aby sa v nich netvorili žiadne baktérie.

(http://plannedresilience.net/recipe-korens-makeup-brush cleaner/)

Aký vplyv majú špinavé štetce na vašu tvár?
Štetce sú úžasný pomocníci pri dotváraní vašej krásy, no tiež zadržujú veľa špiny, mastnoty a baktérii, čo zle vplýva na ženy s citlivejšou pokožkou, náchylnejšou na rôzne vyrážky, akné a pod. Aby sme sa tomu vyvarovali, je dobré umývať štetce aspoň raz za tri mesiace za pomoci vody a jemného mydla. Ďalším strašiakom je šírenie vírusov, napr. herpesu, ktorý môže byť prenesený z pier na líce a podobne. Ani štetce na tiene a linku nie sú výnimkou, pretože môžu spôsobiť rôzne zápaly.


(http://www.beautyismyduty.com/makeup-2/5-tips-to-store-your-make-up-brushes/)

Typy na čistenie
Mnohý make-up artisti odporúčajú čistenie aspoň raz za týždeň, pričom to napomôže nie len zbaveniu sa nečistôt, ale udržuje štetiny jemné, aplikácia tieňov je s nimi jednoduchšia a hlavne konečný výsledok bude vyzerať lepšie. Ak ste náchylný na akné, umývajte ich denne. Jeden z čistiacich prostriedkov pozostáva z jedlej sódy a detského šampónu.  Sóda poslúži na zničenie pachu a dezinfekciu. Trochu zmesi si nalejte na dlaň, alebo do menšej mištičky a krúživými pohybmi štetce po jednom vyčisťte a potom ich zaveste dole hlavou a nechajte vysušiť. 

(http://cosmetic-candy.com/review-purple-dot-brushes/)

XO, Nickayour photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára