štvrtok 7. februára 2013

Valentín v kuchyni

Zdravím vás všetkých,
blíži sa Valentín a mnohí z vás určite rozmýšľajú, čo kúpiť svojej drahej polovičke a čím ju potešiť. U mňa je to každý rok iné. Nedržíme sa striktných tradícii, keďže je to aj tak dosť vyumelkovaný sviatok. Hlavne sa vyhýbam kupovaniu tématických somariniek. S priateľom sa vždy zájdeme niekam dobre napapať a ja dostanem nejaký pekný kvietok :) Keďže raz alebo dva krát som na Valentína svojho drahého prekvapila aj vlastne vyrobenou sladkosťou, pri browsovaní internetu ma napadlo, že vám prinesiem niekoľko nápadov, ktorými tiež môžete obdariť svoju drahú polovičku.Makarónky :) Čo môže byť rozkošnejšie? Na internete nájdete kopec receptov ako na to.


Ovocný želatínový pohár so šľahačkou


Obyčajná okrúhla torta pokrytá krémom a ozdobená makarónkami :)


Koláčovo malinová maličkosť: štamperlíky plnené hnedým koláčovým cestom (môžete nahradiť napr. aj čokoládou), malinami (alebo iným ovocím), a niečím bielim (napr. šľahačkou, vanilkovým krémom a podobne)

Jednoduché a primitívne: palacinky v ktorých je červené farbivo, posypané cukrom :)


Opäť niečo nenáročné...


Čokoladové muffiny: Možno trochu zložitejší nápad, ale niekto si určite trúfne :)Perníky v tvare srdiečka :) Roztomilé!!!


Pohár s mliečkom, alebo ako si môžete vyzdobiť hocijaký nápoj :)


Jahodové šampanské: k nakrájaným jahodám pridajte najlepšie vanilkovú vodku (asi 30ml na nápoj) a rozpučte ich dokiaľ nie je vodka sfarbená do ružova. Potom ju preceďte cez sitko alebo tkaninu, aby v nej neostali jadierka a zmiešajte so šampanským :)


Veľmi jednoduchý nápad, rozkrojiť jahody na polovicu, napichnúť ich na špajle, poprípade poliať horúcim karamelom.


Tip na tortu v tvare srdca :)

Dúfam, že sa vám niektorý z tipov páčil. V prípade, že budete mať aj vy nejaký nápad, tak sem s nim :)

XO, Nicka

Obrázky dostupné na www.pinterest.com
your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára