piatok 20. mája 2016

|Tuhý šampón Ponio|

Krásny piatok prajem,
dlho som rozmýšľala nad tým, akým príspevkom vás dnes poteším, a keďže sme tu v poslednej dobe mali dosť málo recenzií a blog je hlavne o nich, rozhodla som sa, že si dáme teda jednu recenzošku na produkt od značky, ktorá mne donedávna ešte veľa nehovorila. Ide o značku Ponio, so slovenskými koreňmi, ktorá sa zaoberá výrobou čisto prírodnej kozmetiky, v ktorej používa vlastné receptúry. Bio kozmetika je pre mňa stále tak trochu veľká neznáma, pretože v týchto vodách sa veľmi nevyznám a málo kedy siaham po čisto prírodných produktoch. No Ponio ma veľmi zaujalo a tak som sa rozhodla, že konečne vyskúšam jeden z ich povestných šampúchov, ktoré ospevovalo už viacero mojich kamošiek.


Keďže viete, že trpím problematickou vlasovou pokožkou - ako som už na blogu spomínala snáď tisíc krát - pri výbere šampúcha som bola trochu obozretná, no nakoniec som sa rozhodla pre druh proti lupinám s pyritiónom zinku, čajovníkom a citrónovou trávou. Šampúch obsahuje aj ďalšie látkz, ako sú roymarín, crambre olej, či pantenol. 
Neobsahuje žiadne škodliviny typu parabény, silikóny, či sulfáty a je bez umelých obalov.


Čo sa týka konzistencie produktu, tak na prvý pohľad vyzerá ako mydlo, ktoré je na dotyk drsnejšieho a pudrového charakteru. Pri prvom napenení vlasov efekt nie je taký výrazný, pretože sú mastnejšie. Na druhý krát vlasy napení už pekne a tie po opláchnutí vodou majú akoby vŕzavý efekt. Je to z toho dôvodu, že ozaj neobsahuje žiadne silikóny a ďalšie látky, vďaka ktorým sú vlasy po komerčných šampónoch hebké a uhladené. 


Pozorovala som, že po použití šampúcha moje vlasy o niečo menej mastneli. Avšak použila som ho asi len dva krát a opäť som začala pociťovať svrbenie pokožky, takže ho môžem používať len na striedačku, s niektorým z lekárenských šampónov. Teda aj napriek tomu, že ide o čisto prírodný produkt, na moju vlasovú pokožku nestačí a po čase sa problémy vracajú.

Čo osobne veľmi nemusím je, že treba produkt namydliť v rukách a to aj viackrát, aby som vôbec umyla celú hlavu. Mám radšej klasiku v podobe tekutých šampónov. Kvitujem však to, že je ozaj prírodný, bez škodlivín a môžem ho dokonca použiť aj namiesto mydla na celé telo.

Z dvoch dostupných verzií, 30g a 60g, mám ja tú menšiu, ktorá podľa skúseností kamarátiek vydrží tak dva mesiace, čo za cenu 3.90€ vôbec nie je zlé.

Ak vás produkt zaujal, kúpite ho na oficiálnej stránke ponio.sk alebo eshope biobeauty.sk, alebo ak ste z KE, tak v malej predajničke NATURA PRODUKTY GABRIEL na Čárskeho 1/a.


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára