pondelok 8. septembra 2014

|MAC Cremesheen Lipstick|

Zdravím vás zlatíčka,
ako najlepšie začať nový pracovný týždeň, než s krásnou recenziou na ešte krajší produkt :D Značku MAC pozná snáď každý, preto ju nebudem nejako zvlášť predstavovať. Dlho som chcela vo svojej zbierke vlastniť niečo od tejto ospevovanej značky a vedela som, že rúž je najlepší produkt, s ktorým začať. Tak poďme na to ;)


MAC rúže majú netypický tvar, ktorý je veľmi jedinečný a podobný som ešte nevidela u žiadnej inej značky. Pripomína mi síce trochu jednu hygienicku pomôcku :D, ale inak je pekný a nejako zvlášť mi neprekáža. Na obrázkoch a videách sa mi vždy zdali tieto rúže hrubšie a zavalitejšie, takže ma trochu prekvapilo, aké sú tenké a štíhle. To mám ale úchylné pozorovania, čo?!:D Ale tak to by som nebola ja, keby mi všetko niečo nepripomínalo. Balenie je veľmi pevné, odolné, ľahko za uzatvára a otvára, no zároveň vrchnák pevne drží, takže sa vám nemôže stať, žeby sa sám od seba v kabelke otvoril. Obsah rúžu je taký klasický štandard 3g.
Okrem toho názov je na obale vygravýrovaný, takže sa nemusíte báť, že sa ošúcha. Tým ma veľmi potešili, pretože som háklivá, ak sa niečo po dvoch dňoch zošúcha. Well done MAC! 


V Košiciach sa k tejto značke nedostanete (neviem ako v iných mestách na Slovensku) a hoci som po značke poškuľovala už viac krát v Budapešti (v neblogerskej dobe), nejako som sa nikdy nedostala k jej kúpe, až nedávno v Prahe v obchodnom dome Smíchov, kde majú malú a útulnú predajničku a veľmi ochotné predavačky. Rúž je z kolekcie Cremesheen, s krémovou konzistenciou s jemným leskom. Nie je to teda matný rúž (ktorý by mi pery vysušoval), no zároveň ani tie frosty lesknúce sa typy rúžov, skôr je to taký príjemný stred.

Odtieň: Fanfare
Pôvodne som šla pre iný odtieň, ktorý však nemali a tak mi veľmi milá slečna predavačka poradila s výberom. Na MACu je super to, že vám dajú odskúšať produkt priamo na pery, bez toho, aby ste sa museli báť, že ho skúšalo pred vami 100 ďalších zákazníčok. Prečo? Pretože ho vždy pred skúšaním vydezinfikujú špeciálnym sprejom. No a takto som vyskúšala asi zo 6 odtieňov, ktoré sa mi páčili, od najsvetlejších až po brutálne červenú, no nakoniec som sa rozhodla, že ostanem pri tom, v čom sa cítim najpohodlnejšie. Vždy si stojím za tým, že keď už do niečoho chcem investovať, nekúpim si predsa odtieň, ktorý si dám na seba raz alebo dva krát, ale nejaký normálny, ktorý budem môcť nosiť hoc aj každý deň.


Celkové hodnotenie:
S rúžom som v konečnom dôsledku veľmi spokojná. Som rada, že som si mohla odtieň vyskúšať priamo na pery, lebo na ruku sa mi vždy zdajú všetky nádherné, no potom prídem domov a zistím, že som kúpila totálnu somarinu. Tento odtieň je fakt totálne ja, s trochu tmavším nádychom farby mojich pier. Konzistencia je príjemná, nezalieza do vrások, pery nevysušuje, naopak pôsobí celkom hydratačne. Na zuby sa neodtláča a vydrží tak štandardne, keďže ide o lesklejší rúž a nie matný. Má príjemnú vanilkoidnú vôňu, ktorá nie je výrazná a nijako ma neirituje. Značka MAC určite nie je najlacnejšia (i keď je určite o niečo lacnejšia ako YSL, Chanel a pod.), no oplatí sa nad ňou pouvažovať, hlavne ak máte radi High end kozmetiku. Nevravím, že aj tu nenájdete totálne faily, alebo že vám bude vyhovovať všetko, len treba skúšať a nezbalamutiť sa hneď za prvou vecou, ktorú zbadáte.


BTW, fotka je z jedného pripravovaného líčenia ;)
Takže celkovo som so svojim prvým nákupom a skúsenosťou spokojná a dúfam, že to nie je môj posledný produkt.
Prajem vám krásny dník


your photo name

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára